Pages Navigation Menu

Ruhsal, bedensel, zihinsel şifa

Soru-Cevap

Reiki verirken yoruluyor musun?

Hayır…. Kendimize ya da başkasına Reiki verirken, evrensel yaşam enerjisine aracı oluyoruz. Enerji taç çakramızdan giriyor, ellerimiz aracılığıyla bedene iletiliyor ve ayaklarımızdan çıkıyor. Kendi enerjimizi kullanmadığımız için herhangi bir yorulma hissetmiyoruz. Tam tersine başkasına enerji verirken bu enerji önce kendi bedenimizden geçtiği için biz de aynı enerjiden aynı oranda yararlanıyoruz.

Reiki uygularken konsantre olmak gerekiyor mu?

Hayır… tam tersine sadece yardım ve rehberlik isteyip, sezgilerimizi açarsak o kendiliğinden akacaktır. Biz bu arada akşam yemeğinde ne yiyeceğimizi düşünebiliriz

Tabii ki şifa verdiğimiz kişinin şifa ihtiyaçlarını algılamaya açık olacak bir şekilde.

Reiki verdiğim kişideki negatif enerjileri üzerime alır mıyım?

Hayır… Reiki enerjisi tek taraflı çalışır. Sizin bedeninizden geçerek hastaya ulaşır ama ondan size herhangi bir şey gelmez.

Ben de Reiki yapabilir miyim?

Evet… isteyen herkes bu enerjiye açılarak Reiki yapabilir. Herhangi bir yetenek gerektirmez. Sadece istek yeterlidir.

Uyumlanma şart mıdır?

Evet… Reiki enerjisine açılmamış bir kişinin ellerini bedene koyması ve bunun o kişiye iyi gelmesi mümkündür ama bu Reiki değildir. Biyoenerji kullanımı çok uzun eğitimler alınarak ve kendi enerjinizi korumayı öğrendikten sonra uygulanabilinir. Eğer böyle bir isteyiniz varsa biyoenerji eğitimi veren kişilere başvurmalısınız.

Ölmek üzere olan birine Reiki verilebilir mi?

Evet… bu durumdaki insanlara dokunmak ve sevgi göstermek bile çok önemlidir, kabul ediyorlarsa Reiki vermek onları mutlu edecektir.

Şifa iki türlü gerçekleşir: eğer yüksek benliği şifayı iyileşmek için kabul ederse, kişi iyileşip daha uzun süre yaşar. Yüksek benliği şifayı ölüme gitmek için de alabilir. Bir insanın en yüksek hayrı bazen dünya değiştirmek olabilir. Ağrıların azalmasına ve dinmesine yardım eder, korkuları azaltır, durumu kabullenmesine ve huzur bulmasına yardım eder.

Yeni uyumlandım acaba yeterli olabilir miyim?

Evet… Reiki’nin yüce kaynaktan geldiğini bizim aracı olduğumuzu unutmayın. Siz işi ona bırakın ve kendinize de güvenin. Uyumlanmayı seçtiğinize göre siz mükemmel bir şifacısınız!

Uyumlandım, ama üzerinden uzun zaman geçti ve uzun zamandır uygulama yapmıyorum tekrar uyumlanmam gerekir mi?

Hayır… kesinlikle gerekmez. Bir kere uyumlandıktan sonra uyumlanan kişi şifa verebilir. Eğer uzun zaman uygulama yapılmadıysa bu sizin deneyim eksikliğiniz olur sadece. Tekrar başladığınızda aynen Reiki çalışmaya başlar. Tekrar uyumlanmanın hiçbir zararı yoktur, ancak gerekli değildir. Uyumlanırken yaşanılan bütünlük hissi nedeniyle tekrar, tekrar uyumlanmak isteyenler olmaktadır.