Pages Navigation Menu

Ruhsal, bedensel, zihinsel şifa

Aşamaları

William Lee Rand’in tüm dünyada uygulanmasını önerdiği şekilde Usui/Tibetan Reiki Eğitimleri aşamaları;

Reiki I. Aşama
Reiki II. Aşama
Reiki ART Aşaması
Reiki Master Aşaması
Eğitmenlik aşaması hariç, diğer aşamaların eğitimleri 1’er günlük eğitimlerdir.

Eğitmenlik (Master seviyesi) Eğitimi 5 günlük bir eğitimdir.

Bu aşamalar birbirlerini tamamlayıcı özelliktedir, herkes tüm derecelerin eğitimini alabilir ya da istediği seviyede eğitimi bırakabilir.

Reiki I

Birinci aşama kişiyi bu enerjiye açar, uyumlanma ile ellerdeki çakralar açılır. Reiki I, tanışma ve enerjiyle çalışma için alışma aşamasıdır. Başkalarına, hayvanlara, bitkilere ve kendinize enerji verebilirsiniz.

Reiki I diğer tüm derecelerin temelidir.

Reiki II

İkinci derecede kişinin şifa için aktardığı enerji artar. Ayrıca uzaktan şifa gönderme, zihinsel ve duygusal şifa yöntemleri de öğrenilir. Bu yöntemleri kullanabilmek için II. derecenin uyumlanması esnasında öğrenci üç tane sembole açılır.

Reiki II eğitiminde semboller ve bunların kullanımı öğrenilir.

Reiki A:R:T (Advanced Reiki Training-ileri Reiki Eğitimi)

İleri Reiki eğitimi (ART) öğrencinin master (öğretmen) sembolüne uyumlanmasını, hareketli meditasyon ve sanal ameliyat tekniğini içerir.

Bu derecede öğretilen yöntemler öğretmenlik niyetinde olmayıp sadece şifa yeteneğini artırmak isteyenler için ve öğretmenliğe hazırlığın bir parçası olarak kullanılır.

Reiki III (Master seviyesi)

Reiki eğitmeni olmak ve sistemi öğretmeye başlamak büyük sorumluluktur. Reiki eğitmeni olmak isteyen kişilerin her gün Reiki yapmaları uygun olacaktır. Önceki tüm derecelerde yeterli tecrübeye sahip olmaları ve şifacılığa yürekten başlanmaları gereklidir.

Reiki öğretmeni olmayı seçecek kişinin zor vakalar ya da beklenmedik tepkiler karşısında tecrübeli olması beklenir. Bu süreç 2 ya da 3 yıl uygulama gerektirir. Reiki öğretmenliği eğitimi, uyumlama yapmayı, grup yönetmeyi, öğretmen- öğrenci ilişkilerini içerir.

Eğitim takvimi yanda görünmektedir ve eğitim içeriklerine takvim üzerinde tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu tarihler dışında eğitim almak isterseniz gruplarınızı oluşturup randevu alabilirsiniz.

Eğitimler sertifikalıdır, isteyenlere uluslararası sertifika da verilmektedir.